Szénacél cső: a szerelőbarát rendszer
A szénacél cső megbízható megoldást jelent a fűtő- és hűtőrendszerekben, tartós, jól formálható és még a szerelőknek sincs nehéz dolga vele. Használói számára fontos szempont, hogy hosszú távon is rendkívül gazdaságos és olcsón beszerezhető.
Szénacél cső: olcsó, korrekt és formálható #1
A szénacél cső leginkább fűtéshez, sűrített levegős rendszerek szereléséhez használható, ugyanakkor kiváló hűtéscső is válhat belőle. Az, hogy ki, mire használja ezeket a rendszereket, az adott élethelyzet dönti el, mi minden hasonló munkára bátran ajánljuk. A szénacél cső lényegében egy egyszerű és szerelőbarát préskötéses rendszer, a megbízhatóságukhoz és a tartósságukhoz nem férhet kétség. Az általunk is forgalmazott C-Press szénacél csöveket zárt rendszerekbe ajánljuk, 15, 18, 22, 28 és 35-ös méretekben kínáljuk őket vásárlóinknak. Miért pont ezekben? Mert a felhasználás során ezek a leggyakoribb méretek, másra egy átlagos háztartásban nem nagyon lehet szükség.
A szénacél előnyei közé tartozik, hogy hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, mint a vas, ugyanakkor pici a vastartalma. Mivel lágy, ezért elég könnyen lehet alakítani. Ha növelik a széntartalmát, akkor ez az acél is szilárdul, kevésbé lesz képlékeny és hegeszthető. Ezzel párhuzamosan az is igaz a magasabb széntartalom esetén, hogy csökken az acél olvadáspontja és a hőellenállása is. A szénacél nemcsak fűtésre, hanem szerszámok készítésére is használható, de ezektől nem szabad nagy teljesítményt várni, hagyományos, kis kézi szerszámokról van egyébként szó. Ilyenek például többek között a kézi lyukasztógép, a véső és a kalapács.
Szénacél cső vagy rézcső: mikor melyiket? #2.
Szénacél cső vagy rézcső? A kérdés megválaszolásához érdemes tudni, hogy a szénacél további előnye, hogy kovácsolása, vágása, hőkezelése elég egyszerű, nem igazán érzékeny a hevítésre, nehéz azt túlzásban vinni. Elég olcsó, éppen ezért a szénacél cső leginkább olyan rendszerekhez ideális, ahol a gazdaságosságos fontos kitétel. Kivitelezésük során előfordul, hogy műanyagból készült bevonattal látják el, esetleg kívül-belül horgonyzott kivitelt készítenek belőlük, de ez már inkább a speciálisabb felhasználás során jellemző csak. Átlagos háztartásba minden bizonnyal nem ilyen extrákkal ellátott csövet választ az ember, persze semmi sem kizárt.
Természetesen a rézcső is kiváló megoldás, ennek az anyagnak a tulajdonságait már évezredekkel ezelőtt felfedezték. Igen ellenálló az időjárás viszonyaival szemben, nincs kitéve az öregedés hatásainak, remekül tartja a tulajdonságait. Mindezek miatt viszont jóval drágább, mint a szénacélból készült rokona. Mindkettő jó választás tehát, de a szénacél cső ár-érték aránya miatt megfontolandó vétel.
Ismerd meg az egyik termékünket! #3.
C-PRESS SZÉNACÉL CSŐ KÍVÜLRŐL HORGANYZOTT 15X1,2
A C-Press Szénacél Cső Kívülről Horganyzott 15x1,2 ötvözetlen acélból (szerkezeti anyag száma S 235, Nr.1.0038) készül. Az idom és a cső külső felületetét galvanikus úton felvitt 10μm cinkréteg védi korrózió ellen, biztosítva ezzel az időtállóságot.
Ezek a szerelvények úgy különböztethetők meg az Inoxpres présidomoktól, hogy piros színnel vitték fel a gyártási számot, az átmérőt és a belső kódot. A présidom kidudorodó végeibe helyezik be az Inoxpres termékeknél is használatos fekete EPDM tömítőgyűrűt.
A C-Press csővezetékek hosszvarratos vékonyfalú precíziós acélcsövek, kivitelük megfelel a DIN EN 10305-3 szabványnak. A csövek gyártásához hideg szalagot, esetleg speciális cinkszórással kezelt hideg szalagot használnak. A hegesztési varratot lesimítják, hogy a kifogástalan tömítő felületet lehessen elérni.
A 15-54mm külső átmérőjű Steelpres csővezetékeket részben 1mm vastag fehér polipropilén -réteggel látják el. A PP-bevonatos Steelpres csővezetékek a DIN 4102-1 szabvány szerint B2 építőanyagosztályba (nem éghető, lecsepegő) sorolható be.
Többi termékeinket az alábbi LINKEN találod!
Még nincs hozzászólás. Légy te az első!
Szólj hozzá!